Millennium przejmuje SKOK Piast

KWS
opublikowano: 12-10-2018, 14:22

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zdecydowała o przejęciu Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Piast przez bank.

1 listopada członkowie SKOK Piast formalnie staną się klientami Banku Millennium. Bank poinformował, że będą mogli korzystać z oferty produktów i usług Millennium oraz serwisu bankowości internetowej i mobilnej. Zapowiedział też, że będzie informował o kolejnych krokach związanych z procesem restrukturyzacji.

W czerwcu zeszłego roku Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) ustanowiła w SKOK Piast zarządcę komisarycznego. Z jego ustaleń wynika, że kasa miała wówczas ujemne fundusze własne bilansowe w wysokości 22,8 mln zł, a  jej aktywa, 263,3 mln zł, nie wystarczały na pokrycie zobowiązań, co oznaczało niewypłacalność. Łączna kwota straty bieżącej i z lat ubiegłych wynosiła 65,1 mln zł.

KNF oczekiwała na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji SKOK Piast. Termin był przedłużany. Na ogłoszenie odpowiedział Bank Millennium.

SKOK Piast powstała na początku lat 90-tych przy Kopalni Węgla Kamiennego Ziemowit w Lędzinach. Po kilku latach kolejne kasy z okolic Tychów, Gliwic i Elbląga podjęły decyzję o połączeniu sił i środków, tworząc SKOK Piast w obecnym kształcie. Obecnie kasa ma 41 oddziałów, głównie na Śląsku i Dolnym Śląsku, oraz 93 tys. klientów. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KWS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu