Miller: decyzja o samolocie dla wojska jesienią

Administrator
opublikowano: 28-01-2002, 17:45

Dopiero we wrześniu lub październiku rozstrzygnięty zostanie przetarg na samolot wielozadaniowy dla polskiego lotnictwa wojskowego, powiedział w Sztokholmie premier Leszek Miller. Wcześniej zapowiadano, że wybór najlepszej oferty może nastąpić już w sierpniu. Podczas wizyty w Szwecji tematem rozmów władz obu krajów była m.in.

Dopiero we wrześniu lub październiku rozstrzygnięty zostanie przetarg na samolot wielozadaniowy dla polskiego lotnictwa wojskowego, powiedział w Sztokholmie premier Leszek Miller. Wcześniej zapowiadano, że wybór najlepszej oferty może nastąpić już w sierpniu.

Podczas wizyty w Szwecji tematem rozmów władz obu krajów była m.in. kwestia rozstrzygnięcia w tym roku przetargu na zakup przez Polskę samolotu wielozadaniowego.

- Wyjątkowo uważnie podkreśliłem, że my nie sprzedajemy żadnego myśliwca, ale możemy Polsce powiedzieć, jak go kupić – powiedział po rozmowach z Leszkiem Millerem cytowany przez PAP premier Szwecji Goeran Persson.

Szew szwedzkiego rządu podkreślał w czasie rozmów, że konsorcjum, które oferuje naszemu krajowi zakup samolotu Gripen, może szczycić się dobrą historią realizacji zobowiązań offsetowych swoich wcześniejszych kontraktów.

Persson jednocześnie zdecydowanie zapewnił, że nie ma związku między negocjacjami Polski o członkostwo w UE, a sprawą zakupu samolotu wielozadaniowego.

Leszek Miller zapowiedział, że rozstrzygnięcie przetargu zapadnie najprawdopodobniej jesienią tego roku.

- Realnym terminem jest wrzesień lub październik. Do tego czasu będą rozpatrzone wszystkie oferty – powiedział premier Polski.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Miller: decyzja o samolocie dla wojska jesienią