Minister Finansów o stabilizacji na rynku walut

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-01-2006, 06:59

Działania rządu powinny zmierzać do stabilizacji na rynku walut - powiedziała we wtorek  w programie "Prosto w oczy" TVP1 wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska.

Działania rządu powinny zmierzać do stabilizacji na rynku walut - powiedziała we wtorek  w programie "Prosto w oczy" TVP1 wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska.

    "Uważam, że problem stabilności kursu walutowego to poważna sprawa" - stwierdziła minister. Dodała, że liczy na dobrą współpracę z Radą Polityki Pieniężnej. "Rząd musi robić wszystko, żeby +nie huśtać+  rynkami finansowymi, w tym rynkami walut" - podkreśliła Gilowska.

    Pytana czy Ministerstwo Finansów będzie ograniczać wymianę walut na złote, co zdaniem części analityków przyczynia się do wzrostu kursu złotego, Gilowska odpowiedziała, że "jest to jedna z myśli". Dodała, że ministerstwo rozważa kroki, które pozwoliłyby ustabilizować nieco rozhuśtane nastroje także na rynku walut.

    "Rząd powinien współpracować z Narodowym Bankiem Polskim, z prezesem, zarządem i Radą Polityki Pieniężnej. Ja liczę, że ta współpraca będzie dobra" - zaznaczyła Gilowska. Podkreśliła też, że w Ministerstwie Finansów jest zbyt wielu podsekretarzy stanu i chciałaby zmniejszyć ich liczbę. Nie podała szczegółów na ten temat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane