Minister Kopacz wzywa dyrektorów na dywanik

PAP
opublikowano: 28-09-2009, 07:14

Minister zdrowia Ewa Kopacz rozpoczyna w  poniedziałek akcję przesłuchań dyrektorów szpitali. Chce się spotkać osobiście z  każdym z ponad 700 szefów placówek w całej Polsce - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna".

Celem jest zmotywowanie do lepszego zarządzania i dyscypliny budżetowej. Na pierwszy ogień w poniedziałek pójdzie kilkunastu dyrektorów z województwa opolskiego. Spotkanie odbędzie się za zamkniętymi drzwiami. - Pani minister będzie się interesować szczególnie tym, czy łóżka szpitalne mają obłożenie, czy oddziały szpitalne nowo tworzone i już istniejące odpowiadają potrzebom pacjentów. Kolejną sprawą będzie to, czy szpitale się nie zadłużają - tłumaczy Piotr Olechno, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. W ciągu pół roku przesłuchani mają być dyrektorzy z całej Polski.

Dyrektorzy są tym pomysłem oburzeni. Nagłe wezwanie na dywanik wiążą z tym, że w ostatnim czasie w całym kraju wydłużyły się kolejki do leczenia. Szpitale, którym NFZ nie zapłacił za nadliczbowych pacjentów, próbują teraz wyrównać bilans - wyjaśnia "DGP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane