Minister strofuje prezesa Air France KLM

opublikowano: 27-09-2018, 11:18

Minister finansów Bruno Le Maire powiedział, że państwo nie zamierza sprzedać obecnie 14 proc. akcji w Air France KLM, o czym mówił wcześniej nowy prezes spółki, donosi Reuters.

Benjamin Smith, nowy prezes flagowego francuskiego przewoźnika powiedział The Financial Times, że państwo jest gotowe sprzedać posiadany pakiet 14 proc. akcji Air France KLM. Powołał się na to, że prezydent Emmanuel Macron jest gotów poprzeć transakcję pomimo tego, że niektórzy ludzie we flagowym francuskim przewoźniku uważają zaangażowanie państwa w spółce „jako ubezpieczenie”.

Bruno Le Maire
Zobacz więcej

Bruno Le Maire fot. Bloomberg

Państwo jest największym akcjonariuszem Air France KLM. Mniejsze pakiety po 8,8 proc. akcji mają Delta Airlines i China Eastern Airlines.

- Dzisiaj priorytetem jest naprawa Air France. Sprzedaż pakietu akcji należących do państwa nie jest częścią planu działań Benjamina Smitha. To nie jest opcja, która obecnie leży na stole – powiedział Bruno Le Maire. 

Reuters przypomina, że fala strajków w Air France wiosną tego roku kosztowała grupę ok. 350 mln EUR i doprowadziła do zwolnienia poprzednika Smitha.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu