Ministerstwo Cyfryzacji wpina Polskę do sieci 5G

aktualizacja: 29-06-2017, 13:30

Podpisane zostało Porozumienie na rzecz Strategii 5G dla Polski. To dopiero pierwszy krok w kierunku rozwoju szybkiej łączności i przesyłu danych w kraju.

Ministerstwo Cyfryzacji, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Instytut Łączności, przedstawiciele operatorów telekomunikacyjnych, dostawców infrastruktury i sprzętu, instytucji badawczo-rozwojowych, izb gospodarczych i reprezentanci środowiska naukowego podpisali Porozumienie na rzecz Strategii 5G dla Polski. Zobowiązuje ono strony do rozpoczęcia prac nad tworzeniem dokumentu, w którym wyznaczone zostaną kierunki budowy w kraju sieci 5G. 

Zobacz więcej

- 5G to nowe możliwości dla konsumentów i przedsiębiorców, nowe modele biznesowe i rozwiązania - zapewnia Anna Streżyńska, minister cyfryzacji. Marek Wiśniewski

- 5G to nowe możliwości dla konsumentów i przedsiębiorców, nowe modele biznesowe i rozwiązania, których dziś nie jesteśmy jeszcze w stanie precyzyjnie opisać. Dlatego tak wiele krajów na całym świecie patrzy na wdrożenie 5G nie jako na nową platformę technologiczną, ale jako na platformę rozwoju gospodarczego. Chcemy, żeby technologia 5G była trampoliną, która pozwoli naszej gospodarce wybić się na wyższy poziom. To wielka szansa dla Polski – powiedziała Anna Streżyńska, minister cyfryzacji.

Sieć nowej generacji, nad wdrożeniem której pracują obecnie największe firmy na świecie, ma przyspieszyć wymianę danych i umożliwić podpięcie do niej większej liczby urządzeń. Komercjalizacja sieci 5G może oznaczać gwałtowny rozwój m.in. internetu rzeczy i systemów zarządzania autonomiczną jazdę czy smart home. 

- Ważne, byśmy umieli skorzystać z szansy, jaka przed nami stoi – dzięki współpracy i rozumieniu wspólnego interesu, jakim jest rozwój całego kraju i każdej lokalnej wspólnoty. Wierzę, że to pozwoli nam być liderem we wdrażaniu sieci 5G w Europie – dodała Anna Streżyńska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Ministerstwo Cyfryzacji wpina Polskę do sieci 5G