Miraculum tłumaczy spadającą sprzedaż w Akcji Inwestor

opublikowano: 02-03-2012, 15:22

Wzrost kosztów sprzedaży w roku 2011 w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego wynika z poniesionych inwestycji w rozwój sieci sprzedaży - informuje spółka.

Poniższe pytanie padło w Akcji Inwestor, którą od 2008 r. prowadzimy na stronach pb.pl i "Pulsu Biznesu".

Pytanie internauty: W roku 2011 koszty sprzedaży spółki wzrosły o 68,28% (4,538 mln zł) przy spadku sprzedaży o 14,15% (1,559 mln zł). Czym był spowodowany tak duży wzrost sprzedaży przy spadającej wartości samej sprzedaży?


Miraculum: Wzrost kosztów sprzedaży w roku 2011 w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego wynika z poniesionych inwestycji w rozwój sieci sprzedaży. Jeśli chodzi o IV kwartał 2011 nastąpił istotny wzrost wolumenu sprzedaży Spółki w kanale nowoczesnym (sieci handlowe) i w eksporcie, a także rozbudowa sieci przedstawicieli handlowych Spółki. W ostatnim kwartale ubiegłego roku Spółka pozyskała znaczących odbiorców sieciowych takich jak REAL i MAKRO, co pozwala przypuszczać, że zanotowany wzrost obrotów zarówno w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, jak i w stosunku do poprzedniego kwartału, będzie kontynuowany w następnych kwartałach.

Rozwija się również sprzedaż poprzez własny sklep internetowy. Spadek sprzedaży w IV kwartale 2011 roku, w porównaniu do IV kwartału 2010 roku spowodowany był przede wszystkim niesprzyjającym otoczeniem rynkowym (nasilający się kryzys gospodarczy), który w większej mierze wpływa na ograniczenie konsumpcji w branży kosmetycznej. Spółka odnotowała spadek sprzedaży w głównych segmentach, szczególnie istotny w kosmetykach do i po goleniu oraz w pielęgnacji twarzy.

Niższe wyniki tego kwartału to również efekt korekt sprzedażowych związanych ze zwrotami produktów sezonowych takich jak produkty do opalania (niesprzyjające pogodowo lato 2011) oraz zestawów świątecznych. Pod koniec 2011 roku Zarząd Miraculum podjął działania w kierunku poprawy działalności Spółki na poziomie rentowności operacyjnej oraz płynności finansowej w kolejnych okresach, co ma na celu systematyczną budowę wartości Spółki dla Akcjonariuszy.

Przeczytaj wszystkie odpowiedzi udzielone przez spółkę Miraculum w naszej akcji.

 

Zobacz jak wziąć udział w Akcji Inwestor>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane