Mirbud chce na giełdę z nowym prospektem

ANP
opublikowano: 20-10-2008, 00:00

Skierniewicka spółka pracuje nad zmianą strategii debiutu. Wkrótce poda szczegóły.

Skierniewicka spółka pracuje nad zmianą strategii debiutu. Wkrótce poda szczegóły.

Mirbud, specjalizujący się w budowie obiektów przemysłowych, centrów logistycznych, handlowych i mieszkań, nie rezygnuje z giełdowych planów. Ale na pewno je zmodyfikuje.

— Zarząd pracuje nad nową strategią debiutu. Powinna być gotowa do 15 listopada. Wówczas podamy więcej szczegółów — zapewnia Małgorzata Konarska, rzeczniczka Mirbudu.

Oznacza to, że zmienić się mogą cele emisyjne i parametry oferty. Miała ona opiewać na 50-70 mln zł. Przypomnijmy, że w lipcu Komisja Nadzoru Finansowego na wniosek Mirbudu zawiesiła postępowanie w sprawie prospektu emisyjnego. Spółka tłumaczyła, że przedłużające się przygotowania do debiutu spowodowały dezaktualizację danych. Zarząd zdecydował o zmianie prospektu i uzupełnieniu go o dane finansowe z 2007 r. oraz z I półrocza 2008 r.

W całym 2008 przychody grupy mają sięgnąć 300 mln zł, a zysk netto 20 mln zł. Zdaniem Małgorzaty Konarskiej, prognoza nie jest zagrożona, tym bardziej że portfel firmy zapełniają kolejne nowe zlecenia. Ostatnio Mirbud powiększył go m.in. o kontrakt na 100 mln zł na budowę II etapu centrum Maximus w Nadarzynie koło Warszawy oraz umowę na 24 mln zł za rozbudowę kompleksu produkcyjno-magazynowego w Kutnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu