Mirbud zbuduje hale dla kupców

ANP
opublikowano: 25-08-2009, 00:00

Mirbud chwali się kolejnym zleceniem. Tym razem na ponad 130 mln zł. W planach kolejne.

Mirbud chwali się kolejnym zleceniem. Tym razem na ponad 130 mln zł. W planach kolejne.

Budowlano-montażowy Mirbud ma powody do zadowolenia. Władze spółki podpisały kontrakt na ponad 130 mln zł brutto.

— Umowa dotyczy budowy czterech hal handlowych w warszawskiej dzielnicy Targówek. Powierzchnia każdej hali (podzielonej na boksy) wyniesie 17 tys. mkw. To tu będą mogli przenieść się kupcy, którzy dziś handlują w pobliżu powstającego Stadionu Narodowego — mówi Jerzy Mirgos, główny akcjonariusz i dyrektor zarządzający Mirbudu.

Tereny, gdzie do czerwca 2010 r. mają stanąć hale, na najbliższe 25 lat wydzierżawiła spółka Kupiec Warszawski.

Z kontraktu Mirbud będzie mógł zaliczyć do tegorocznych przychodów maksymalnie 20 proc. wartości zlecenia. O wyniki jest spokojny.

— W tym roku zarówno sprzedaż, jak i zysk netto nie będą gorsze niż w 2008 r. Przymierzamy się również do podania oficjalnej prognozy we wrześniu — zapowiada Jerzy Mirgos.

W 2008 r. skierniewicki Mirbud miał 15,92 mln zł zysku netto przy 294,4 mln zł przychodów. Półroczne wyniki opublikuje 30 sierpnia.

Jest szansa, że wkrótce podpisze kolejne znaczące zlecenia.

— Czekamy na decyzję w sprawie budowy drugiego etapu hal w Nadarzynie. Zmierzamy do podpisania umowy z inwestorem. Spodziewamy się ją sfinalizować na przełomie września i pażdziernika — dodaje wiodący udziałowiec Mirbudu.

Ten kontrakt szacowany jest na 120 mln zł. Władze firmy liczą, że do portfela wpadnie też zlecenie na budowę 20 tys. mkw. powierzchni hali logistycznej na Śląsku. Wartość tej umowy ma wynieść ponad 30 mln zł.

Mirbud liczy również na kontrakty w drogownictwie. Startuje m.in. w przetargach na obwodnice Pabianic oraz Opoczna.

— Podpisywane umowy i perspektywy rozwoju w drogownictwie pozwalają optymistycznie patrzeć na 2010 r. — mówi Jerzy Mirgos.

Ostatnio spółka informowała m.in. o kontrakcie na budowę centralnego bloku operacyjnego w jednym z krakowskich szpitali (24,15 mln zł brutto) i na budowę obiektów biurowo-magazynowych w Łazach (20,76 mln zł brutto). Portfel Mirbudu opiewa obecnie na ponad 300 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu