„Misie” w odsłonie private equity

Subfundusz CP Balanced Equity umożliwi częściowe wychodzenie z inwestycji private equity wcześniej niż po kilku latach.

TFI Capital Partners uruchomiło trzeci subfundusz CP FIZ — CP Balanced Equity, który ma być odpowiedzią na zainteresowanie inwestycjami private equity i wykorzystywać potencjał spółek o małej i średniej kapitalizacji.

Zobacz więcej

Grzegorz Kawecki

— CP Balanced Equity realizuje strategię do 100 proc. zaangażowania w projekty private equity w obszarze małych i średnich spółek, dzięki czemu spodziewamy się, iż będzie osiągał ponadprzeciętną stopę zwrotu w długim okresie, co jest charakterystyczne dla tej klasy aktywów — mówi Adam Chełchowski, prezes TFI Capital Partners.

Dwa pozostałe fundusze wchodzące w skład CP FIZ to CP Private Equity i CP Absolute Return, które rozpoczęły działalność we wrześniu 2014 r. Pierwszy koncentruje się na rynku polskim, drugi zapewnia ekspozycję na rynki globalne. Od początku działalności CP Private Equity zarobił blisko 40 proc., CP Absolute Return 32 proc.

— Wartość certyfikatu CP Private Equity, funkcjonującego od czwartego kwartału 2014 r., zwiększyła się w okresie minionych dziewięciu kwartałów o 39,9 proc., podczas gdy WIG, indeks szerokiego rynku akcji GPW, spadł w tym czasie o 5,7 proc. — podkreśla Adam Chełchowski.

Na koniec stycznia 2017 r. aktywa CP Private Equity wynosiły 62,9 mln zł. W CP Absolute Return pracowało wówczas 50,6 mln zł. W ramach ostatniej, cyklicznej emisji certyfikatów CP FIZ większość (65 proc.) wpłat inwestorów trafiło do nowego funduszu. CP Balanced Equity ma umożliwiać częściowe wychodzenie z inwestycji private equity wcześniej niż po kilku latach. Fundusz wykupi certyfikaty trzy razy w roku — na koniec marca, czerwca i września — do wysokości płynnych aktywów netto na koniec kwartału, w którym przypada odkup. Jeżeli wartość certyfikatów przekracza 10 proc. aktywów netto funduszu w skali roku, odkup musi zatwierdzić TFI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Dąbrowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / „Misie” w odsłonie private equity