Misja i forum na indyjski jubileusz

opublikowano: 09-01-2014, 00:00

Pod koniec stycznia odbędzie się forum gospodarcze Polska-Indie. W lutym KIG zaprasza na misję do tego kraju.

Forum gospodarcze Polska- -Indie, poświęcone perspektywom rozwoju współpracy zagranicznej z Indiami, odbędzie się 27 stycznia br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej (KIG) o godzinie 10 — informuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

Spotkanie jest adresowane do polskich przedsiębiorców współpracujących z partnerami indyjskimi albo zainteresowanych podjęciem takiej współpracy. Udział w nim wezmą przedstawiciele administracji rządowej, organizacji samorządu gospodarczego, instytucji otoczenia biznesu z Polski i Indii, a także przedstawicieli ambasady RP w New Delhi i ambasady Indii w Warszawie.

Podczas spotkania omówione zostaną uwarunkowania lokalne istotne dla działań polskiego biznesu na indyjskim rynku. Program przewiduje także zaprezentowanie aktualnych powiązań gospodarczych pomiędzy obu krajami, perspektywicznych kierunków rozwoju stosunków handlowych i współpracy inwestycyjnej.

Moment na organizację takiego spotkania nie jest przypadkowy — w tym roku przypada 60. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych Polski z Indiami. Forum jest organizowanez inicjatywy Ministerstwa Spraw Zagranicznych (MSZ) we współpracy z Ministerstwem Gospodarki (MG), przez KIG, Indyjsko-Polską Izbę Gospodarczo-Handlową, PARP, Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIIZ) oraz Konfederację Lewiatan.

Do udziału można się zgłosić, przesyłając wypełniony formularz, dostępny na stronie PARP, na adres: indie60@kig.pl. Ponadto KIG zaprasza do wzięcia udziału w misji gospodarczej do Indii na Szczyt Energetyczny Polska-Indie, w dniach 10-15 lutego br., organizowaną również przez ambasadę RP w New Delhi i MG, przy wsparciu MSZ i Ministerstwa Środowiska.

Pierwsza część Szczytu odbędzie się w New Delhi (10-12 lutego) w formule konferencji gospodarczej połączonej ze spotkaniami B2B, a następna w Kalkucie (13-15 lutego), w ramach V Azjatyckiego Kongresu Wydobywczego oraz Międzynarodowych Targów Górnictwa, Poszukiwań, Przetwórstwa Surowcowego, Metali i Maszyn (IME 2014). Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w misji będą mieli zapewnioną kompleksową obsługę logistyczną pobytu w Indiach, w tym przeloty, lokalny transport, hotel, wizę, aranżację spotkań biznesowych oraz obsługę tłumaczeniową. Program przewiduje również uczestnictwo w polsko-indyjskich rozmowach B2B oraz promocję w organizacjach otoczenia biznesu i lokalnej prasie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu