Misja wypełniona, prezes odchodzi

opublikowano: 25-04-2019, 14:13

Artur Chabowski 30 czerwca 2019 r. przestanie być prezesem Mabionu.

Do tego czasu biotechnologiczna spółka przedstawi docelową strukturę zarządu wraz z podziałem kompetencji.

Artur Chabowski 30 czerwca przestanie być prezesem Mabionu.
Zobacz więcej

Finisz

Artur Chabowski 30 czerwca przestanie być prezesem Mabionu. Fot. Marek Wiśniewski

- Wczoraj zakończyliśmy jeden z kluczowych etapów w drodze do rejestracji leku MabionCD20 w Unii Europejskiej. Czuję, że moja misja została wypełniona, a sama Spółka znajduje się obecnie w bardzo dobrej kondycji i dokonała przez ostatnie lata istotnego postępu w wymiarze organizacyjnym, naukowym oraz biznesowym – mówi Artur Chabowski, który kierował Mabionem od grudnia 2016 r., a wcześniej był członkiem zarządu i rad nadzorczej.

Spółka poinformowała wczoraj o złożeniu odpowiedzi na pytania Europejskiej Agencji Leków (EMA) otrzymane w ramach etapu Dnia 120 procedury rejestracyjnej leku MabionCD20. Złożenie odpowiedzi (Dzień 121) pozwala na kontynuację procedury rejestracyjnej w Unii Europejskiej. Europejski regulator rozpocznie teraz proces weryfikacji odpowiedzi udzielonych przez zespół Mabion. Spółka spodziewa się kolejnej rundy pytań po około dwóch miesiącach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu