Mistrz NBA pozwany za FTX

opublikowano: 21-11-2022, 18:08
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Klub zawodowej koszykówki NBA Golden State Warriors został pozwany w poniedziałek przez posiadacza rachunku na upadłej giełdzie kryptowalut FTX, informuje Reuters.

Kanadyjczyk Elliott Lam, który twierdzi, że stracił 750 tys. USD z powodu bankructwa FTX, złożył w sądzie federalnym w San Francisco pozew przeciwko Golden State Warriors, któremu zarzuca oszustwo. Mistrz NBA był jednym z promotorów giełdy kryptowalut i firmował jej twierdzenie, że FTX to „rzetelny i bezpieczny sposób inwestycji w kryptowaluty”. Lam chce, aby pozew uzyskał status zbiorowego, co oznacza możliwość wystąpienia w imieniu wszystkich poszkodowanych. W pozwie oprócz Golden State Warriors jako oskarżonych wskazano także Sama Bankmana-Frieda, założyciela FTX oraz Caroline Ellison, szefową Alameda Research, spółki handlującej kryptowalutami, powiązanej z FTX, która przyczyniła się do jego upadku.

FTX był do niedawna jedną z największych giełd kryptowalut. Okazało się jednak, że nie ma płynności i musi ogłosić bankructwo. Różnicę między aktywami a zobowiązaniami spółki oszacowano na ok. 8 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane