Mitex otworzył okno hossy

Dariusz Karolak
opublikowano: 03-10-2001, 00:00

Mitex otworzył okno hossy

Byki na Miteksie straciły inicjatywę i odzyskały ją dopiero po deklaracji przyszłego inwestora branżowego, że jest on zainteresowany 75 proc. pakietem. Rynek utworzył okno hossy, ale później bykom zabrakło sił by maszerować na północ. W rezultacie powstał mały biały korpus, który zamknął się przy oporze czarnej świecy z 20 IX, 12,95. Jego pokonanie pozwoli dotrzeć do opadającej 10-miesięcznej linii szczytów znajdującej się przy 13,8 zł. Jest to opór o strategicznym znaczeniu. Jego pokonanie uruchomiłoby realizację zasięgu 17,8 wynikającego z odłożenia w górę szerokości rocznej flagi.

Jest to możliwe zważywszy na aktywny średnioterminowy sygnał kupna dziennego MACD oraz na typowe dla trendów wzrostowych zachowanie oscylatorów. Z uwagi na nakładanie się na siebie dziennej i tygodniowej VAMA10 przy 11,9 zł spadek poniżej ten poziom jest mało prawdopodobny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mitex otworzył okno hossy