MKF zainwestuje na Ukrainie 50-100 mln USD

Polska Agencja Prasowa SA
11-08-2005, 18:36

Od 50 do 100 mln dolarów ma zamiar zainwestować na Ukrainie Międzynarodowa Korporacja Finansowa (MKF), udzielająca pomocy finansowej sektorowi prywatnemu i spółdzielczemu krajów rozwijających się.

Od 50 do 100 mln dolarów ma zamiar zainwestować na Ukrainie Międzynarodowa Korporacja Finansowa (MKF), udzielająca pomocy finansowej sektorowi prywatnemu i spółdzielczemu krajów rozwijających się. Dyrektor MKF na kraje Europy Wschodniej i Środkowej Edward Nassim powiedział w czwartek w Kijowie, że planowane inwestycje dotyczą głównie sektora bankowego i będą zrealizowane w ciągu najbliższych kilku lat.

"Przewidujemy różnorodne instrumenty (inwestowania), m.in. kredyt podporządkowany (zgodnie z ukraińskim prawem bankowym może on zostać wliczony do kapitału własnego banku, który taki kredyt otrzymuje), bezpośredni udział w kapitale (banków) i programy kredytowe opracowywane dla każdego z banków indywidualnie" - powiedział Nassim. Dodał, że szczególnie ważnym kierunkiem działalności MKF na Ukrainie będzie rozwój rynku kredytów hipotecznych.

MKF powstała w 1956 roku i jest jedną z organizacji afiliowanych przy Międzynarodowym Banku Odbudowy i Rozwoju.  Należy do niej 145 krajów.

MKF wspiera rozwój sektora prywatnego, udzielając kredytów długoterminowych, nabywając udziały w przedsiębiorstwach orazzajmując się udostępnianiem pomocy technicznej i działalnością doradczą.

Ukraina jest członkiem MKF od 1993 roku. Do dnia dzisiejszego korporacja zainwestowała w tym kraju 159 mln dolarów.

Jarosław Junko

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / MKF zainwestuje na Ukrainie 50-100 mln USD