Młodzi Brytyjczycy mniej szaleją, starsi... więcej

opublikowano: 25-06-2019, 22:00

Znani w Polsce z weekendowych wypraw do miast nad Wisłą i zamiłowania do imprez młodzi Brytyjczycy zaczynają ograniczać wydatki na zabawę.

Z danych Resolution Foundation, na które powołuje się portal CNBC, wynika, że młodzi z Wysp (poniżej 30. roku życia) przeznaczają na produkty i usługi, które nie są konieczne do życia — w tym ubrania, rekreację, kulturę, hotele i restauracje — mniej, niż robili to Brytyjczycy, którzy mieścili się w tym samym przedziale wiekowym jeszcze w 2001 r. — średnio o 7 proc. (po uwzględnieniu różnic związanych z inflacją). To raczej nie jest skutek mody na stabilizację, ale rosnących kosztów utrzymania mieszkania.

Jednocześnie rosną wydatki na przyjemności starszych Brytyjczyków. Osoby w przedziale wiekowym 50-64 lata wydają obecnie na nie więcej o 11 proc., a seniorzy (powyżej 65. roku życia) — aż o 37 proc. Analitycy przeanalizowali dane na temat kosztów życia i konsumpcji z ONS (Office for National Statistics), brytyjskiego urzędu statystycznego, który monitoruje je od 1957 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane