MLP Lublin przyciąga kolejnych najemców

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
opublikowano: 23-06-2015, 00:00

MLP Group, deweloper powierzchni magazynowych, podpisał umowę z operatorem sieci sklepów Stokrotka.

Na terenie rozwijanego parku logistycznego MLP Lublin wybuduje dla spółki będącej detaliczną częścią Grupy Kapitałowej Emperia blisko 6 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Z tego blisko 5,7 tys. mkw. przeznaczone będzie na cele magazynowe, w ramach których około 4 tys. mkw. stanowić będą chłodnie. Pozostałe 0,3 tys. mkw. wykorzystywane będzie na potrzeby socjalno-biurowe. Zgodnie z ustaleniami obiekt zostanie udostępniony do użytku pod koniec tego roku.

— Bardzo cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z operatorem jednej z największych sieci detalicznych w Polsce. Tym bardziej że zawarta umowa ma charakter rozwojowy i umożliwia poszerzenie wynajmowanej powierzchni w przyszłości — podkreślił Radosław T. Krochta, Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu MLP Group S.A. Warunki umowy uwzględniają opcję powiększenia powierzchni najmu przez Stokrotkę o kolejne 6 tys. mkw.

Budowany dla Stokrotki nowoczesny obiekt będzie pełnił funkcję centrum dystrybucyjnego obsługującego sklepy na wschodzie kraju. Sieć detaliczna Stokrotka liczy aktualnie ponad 260 supermarketów i marketów zlokalizowanych na osiedlach, w mini-centrach i galeriach handlowych w całym kraju, przy czym najwięcej jest ich właśnie na wschodzie Polski. Struktura logistyczna Stokrotki składa się z magazynu centralnego w Teresinie oraz dziewięciu magazynów regionalnych. Pełnią one funkcje przeładunkowe i stopniowo będą zastępowane centrami dystrybucyjnymi takimi jak to powstające w MLP Lublin.

Stokrotka będzie kolejnym najemcą po firmie ABM Greiffenberger Polska, która w zeszłym roku wynajęła ok. 9,8 tys. mkw. w rozwijanym centrum logistycznym MLP Lublin. Jego docelowa powierzchnia przeznaczona na wynajem wyniesie ok. 55 tys. mkw.

— Zawarta umowa ze Stokrotką jest potwierdzeniem naszych strategicznych założeń związanych z zakładanym wzrostem zainteresowania inwestorów nowoczesnymi powierzchniami magazynowymi we wschodniej części kraju. Jesteśmy przekonani, że rozwijany park logistyczny MLP Lublin będzie przyciągał kolejne podmioty pragnące inwestować w tym regionie — podkreślił Krochta. MLP Lublin jest jednym z sześciu parków logistycznych rozwijanych przez MLP Group.

 RADOSŁAW T. KROCHTA, Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu MLP Group S.A.

Materiał partnera cyklu: MLP Group S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu