MMO2 już zarabia, ale jego kurs spadał

Marek Druś
opublikowano: 18-11-2003, 00:00

MMO2, czwarty pod względem wielkości brytyjski operator komórkowy, miał pierwszy zysk od listopada 2001 roku, kiedy spółka została wydzielona z grupy BT. Mimo to jej kurs notował w trakcie sesji największy jednodniowy spadek od czerwca.

Pierwsze półrocze rozrachunkowe MMO2 zakończył zyskiem netto wynoszących 23 mln GBP. W analogicznym okresie ubiegłego roku spółka miała 277 mln GBP straty. Mimo dobrych rezultatów inwestorzy pozbywali się jej akcji. Liczyli zapewne na podniesienie prognozy jej całorocznego wyniku. Tymczasem prezes Peter Erskine poinformował, że spodziewa się wzrostu konkurencji w drugim półroczu ze strony sieci „3”, jedynej w Wielkiej Brytanii telefonii działającej w systemie 3G. Podtrzymał jednocześnie wcześniejsze prognozy wyników.

Działający w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemczech MMO2 był dotąd jednym z faworytów giełdowych graczy. Od początku roku jego akcje zdrożały o 51 proc., co jest piątym wynikiem wśród blue chipów notowanych w ramach indeksu londyńskiej giełdy FTSE 100. W tym samym czasie akcje Vodafone zyskały na wartości 11 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MMO2 już zarabia, ale jego kurs spadał