MNI wzywa na Hyperiona

KL
opublikowano: 11-12-2009, 00:00

MNI Telecom chce dokupić akcji na giełdzie. Sprzedającym nie oferuje gotówki, lecz papiery właściciela.

MNI Telecom chce dokupić akcji na giełdzie. Sprzedającym nie oferuje gotówki, lecz papiery właściciela.

Telekom chce zwiększyć zaangażowanie w Hyperionie. MNI od miesięcy chce przejąć mniejszą firmę, napotyka jednak na silny opór jej akcjonariuszy. Teraz jego spółka zależna — MNI Telecom — ogłosiła wezwanie na 10 proc. akcji Hyperiona. Obecnie ma 16,77 proc.

Zapisy potrwają od 5 stycznia do 5 lutego. Właściciele akcji Hyperiona będą mogli wymienić je na walory MNI. Na potrzeby wezwania cenę akcji Hyperiona ustalono na 7 zł (wczoraj podrożały o 4,99 proc. do 7,15 zł) a MNI — na 4 zł (spadły o 1,18 proc. do 4,2 zł).

MNI kolejny raz domaga się zwołania NWZA Hyperiona (na pierwszy wniosek spółka nie zareagowała). Działa w porozumieniu z MNI Telecom i swoim największym udziałowcem, Andrzejem Piechockim. Od dłuższego czasu zamierza wprowadzić do rady nadzorczej swojego przedstawiciela. Utrudnia to brak zarządu w Hyperionie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy