Mobius idzie na giełdę w Londynie po 400 mln GBP

opublikowano: 10-09-2018, 12:27

Na rynkach wschodzących są obecnie „fenomenalne możliwości”. Dlatego Mark Mobius liczy na zdobycie na giełdzie w Londynie nawet 400 mln GBP na inwestycje, donosi Reuters.

Rynki wschodzące stały się w ostatnim czasie ofiarą rosnących stóp procentowych w USA, konfliktu handlowego USA i Chin, a także przeceny wywołanej przez kryzysy walutowe Turcji i Argentyny.

- Dostrzegamy fenomenalne możliwości, szczególnie w obszarze spółek małej i średniej kapitalizacji, na wszystkich rynkach wschodzących, które ucierpiały znacząco i zostały przecenione w stopniu niewidzianym od bardzo dawna – powiedział Reutersowi Carlos Hardenberg, partner w Mobius Capital Partners.

Zwrócił uwagę, obecne wyceny są najniższe od 12 lat, co można przypisać przesadnym obawom inwestorów, szczególnie jeśli chodzi o rynki walutowe, choć również akcji.
Mobius Investment Trust zacznie być notowany na giełdzie w Londynie 1 października.

Portfel ma być skoncentrowany na 20-30 spółkach ze średnią kapitalizacją 2 mld USD.
Mark Mobius w styczniu odszedł po 30 latach z amerykańskiej spółki Franklin Templeton, gdzie nadzorował ok. 50 mld USD inwestycji. 
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu