Czytasz dzięki

Mobius radzi kupować waluty gospodarek wschodzących

opublikowano: 17-12-2015, 08:11

Inwestorzy powinni skorzystać z potencjalnego odbicia walut gospodarek wschodzących po tym, jak wyklarowała się sytuacja w sprawie podwyżek stóp w USA, uważa słynny Mark Mobius z Franklin Templeton Investments.

Mark Mobius
Zobacz więcej

Mark Mobius Bloomberg

- Wiele walut gospodarek wschodzących mocno spadło i są niedowartościowane – powiedział Mobius. - Są wspaniałe możliwości wzrostu tych walut – dodał.

Jego zdaniem, ceny surowców, w tym ropy, są już na dnie lub w jego pobliżu. Niewielki wzrost stóp w środę w USA nie powinien mieć wielkiego wpływu na gospodarki z wysokimi kosztami pożyczania pieniędzy, jak Indonezja, której rupia, podobnie jak rupia indyjska i chiński juan, są niedowartościowane. Mobius szacuje niedowartościowanie juana na ok. 7 proc., indyjskiej rupii na 3-4 proc.  W jego ocenie indonezyjska rupia jest aż o 25 proc. poniżej fair value.  

Indeks walut gospodarek wschodzących spadł o 15 proc. w tym roku i zmierza do zakończenia roku stratą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane