Mobius radzi nie inwestować w Arabii Saudyjskiej

opublikowano: 08-01-2019, 09:47

To nie jest dobry czas na inwestycje w Arabii Saudyjskiej, przekonuje Mark Mobius, były szef inwestycji na rynkach wschodzących w Templeton, twórca Mobius Capital Partners.

- Morderstwo Khashoggiego to bardzo zła sytuacja i jeśli chodzi o nas, myślę że nie powinniśmy inwestować w Arabii Saudyjskiej z tego powodu dopóki nie będzie tam realnej dużej zmiany – powiedział Mobius w CNBC.

Krytyczny wobec rządu dziennikarz Jamal Khashoggi został zamordowany w konsulacie Arabii Saudyjskiej w Turcji przez funkcjonariuszy saudyjskich służb.

Mobius uważa, że oprócz pogorszenia reputacji przeciwko inwestycjom w Arabii Saudyjskiej przemawiają także inne czynniki.

- Jeśli spojrzeć na cenę ropy, to katastrofa dla Arabii Saudyjskiej i innych krajów zależnych od ceny surowca. Spodziewaliśmy się 100 USD za baryłkę na koniec ubiegłego roku a obecnie kosztuje ona 57 USD. Taka różnica jest niesamowita, to katastrofa – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu