Mobius: warto obserwować Polskę i Węgry

- To tylko jeszcze jedna prognoza – bagatelizuje niedawną decyzję MFW o obniżeniu prognozy globalnego wzrostu Mark Mobius, zarządzający Franklin Templeton Investments.

Zobacz więcej

Mark Mobius Bloomberg

Mobius, który zarządza 3,3 mld USD aktywów z rynków wschodzących, zwraca uwagę, że choć MFW obniżył prognozę globalnego wzrostu, to podwyższył ją dla niektórych regionów. Zauważył, że gospodarka USA rośnie, a znaczące ilościowe luzowanie polityki pieniężnej w Europie i Japonii „stworzy dodatkowe możliwości”.

- Ważne aby pamiętać, że to tylko jedna z prognoz, a także pamiętać, że nie wszystkie rynki wschodzące są takie same – powiedział Mobius.

Azjatyckie rynki wschodzące i subsaharyjska Afryka wyglądają „mocno”. W Europie dwa kraje, które warto obserwować, to Polska i Węgry, powiedział Mobius.

- Nadal będziemy identyfikować poszczególne spółki z rynków wschodzących, które w naszej ocenie mają atrakcyjne wyceny. To fundamentalne fakty, których szukamy, zdając sobie sprawę, że strach zawsze odgrywa rolę na rynkach – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Mobius: warto obserwować Polskę i Węgry