Mobius wierzy w Brazylię

Mark Wierciszewski
opublikowano: 10-02-2016, 22:00

Charyzmatyczny zarządzający z Templetona liczy na odbicie cen brazylijskich aktywów. Jest jednak spółka, w którą nie będzie inwestował.

Zarządzający funduszami rynków wschodzących grupy Templeton Mark Mobius z optymizmem wypowiadał się o perspektywach aktywów brazylijskich. Jego zdaniem, aktywa z rynków wschodzących zaczną niebawem radzić sobie lepiej od ich odpowiedników z gospodarek dojrzałych, ponieważ osłabienie walut pierwszej grupy krajów wspiera konkurencyjność ich eksportu. Tymi przewidywaniami Mark Mobius podzielił się w wywiadzie udzielonym w czasie konferencji w Sao Paulo. Stwierdził, że brazylijski real ma szansę przerwać passę pięciu spadkowych lat z rzędu, a główny indeks giełdowy Bovespa — trzech lat przeceny. Do inwestowania w Brazylii zniechęcają: przecena surowców, na których opiera się tamtejsza gospodarka, kryzys gospodarczy oraz skandal korupcyjny w państwowym gigancie naftowym Petrobras.

— Powiedziałem naszym ludziom, że musimy bardziej doważyć Brazylię — mówi Mark Mobius, który na rynkach wschodzących inwestuje od lat 80. Finansista, który wezwał brazylijskie władze do reform systemupodatkowego i rynku pracy, stwierdził, że postępowanie korupcyjne w sprawie Petrobrasu zwiększa przejrzystość w krajowej gospodarce. Zastrzegł jednak, że do nadzorowanych przez niego funduszy papiery Petrobrasu już nie wrócą — wszystkie zostały sprzedane około pół roku temu.

— Jesteśmy w Brazylii z przerwami od lat 80. Obecnie sytuacja nie jest tam tak zła jak wtedy i trzeba to wziąć pod uwagę. Nie wszystkie reformy, które chcielibyśmy zobaczyć, dojdą do skutku, i nie stanie się to z dnia na dzień. Jednak część wejdzie i to wystarczy do odbicia na rynkach w najbliższychlatach — powiedział Mark Mobius. © Ⓟ

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mark Wierciszewski

Polecane