Mobyland w rodzinie Zygmunta Solorza

Katarzyna Latek
opublikowano: 15-07-2009, 00:43

Kolejna firma może wziąć udział w wielkim projekcie Zygmunta Solorza. Pod skrzydła Aero2 trafił Mobyland.

Od pewnego czasu na rynku pojawiały się informacje, że Mobyland — spółka, która ma rezerwację na częstotliwość komórkową 1800 MHz — chce się wycofać z samodzielnego uruchamiania usług. Jak się okazało, w tej plotce było ziarno prawdy. Eutelia, włoski operator i do tej pory największy udziałowiec Mobylandu, zdecydował się sprzedać swój pakiet. Nabywcą zostało Aero 2 — firma kierowana przez właścicieli kancelarii prawnej Chajec, Don-Siemion i Żyto i kojarzona z Zygmuntem Solorzem-Żakiem.

Aero 2 jest już właścicielem częstotliwości z zakresu 900 MHz. Pod koniec 2008 roku zapłacił za nią 200 mln zł. Na transakcji z Eutelią sporo oszczędza. PAP podała, że za 70 proc. udziałów w Mobylandzie zapłacił 13 mln EUR, czyli około 58,5 mln zł (umowa zakłada natychmiastową płatność 11 mln EUR oraz zapłatę pozostałych 2 mln EUR w ciągu dwóch miesięcy). Tymczasem przejmowana spółka w 2008 r. zapłaciła za swoją częstotliwość za poprzedni rok 102 mln zł.

Teoretycznie Mobyland powinien ruszyć z usługami telekomunikacyjnymi do końca maja 2009 roku. Jednak Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, zgodziła się na przedłużenie tego terminu do końca sierpnia. Z kolei Aero 2 powinno do końca tego roku pokryć zasięgiem budowanej sieci 30 proc. ludności kraju.

Jeżeli prawdą są informacje o powiązaniach Aero 2 i Zygmunta Solorza-Żaka, oznacza to, że w rękach biznesmena jest już imponująca grupa aktywów telekomunikacyjnych i należących do nich zezwoleń i koncesji. Więcej znajdziesz w środowym "Pulsie Biznesu"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Polecane