Mocna przecena banków na giełdzie w Hongkongu

opublikowano: 09-10-2019, 06:50

Środowa sesja przyniosła mocne spadki cen akcji banków notowanych na giełdzie w Hongkongu. Deprecjację wymusiło obniżenie perspektyw dla sektora przez analityków Morgan Stanley.

Amerykańska instytucja twierdzi, że walory banków przyniosą gorsze wyniki, ponieważ spowolnienie gospodarcze i spadające stopy zaszkodzą rentowności.

Mocna korekta stała się udziałem m.in. walorów Bank of East Asia (spadek rzędu 3,5 proc.) czy Hang Seng Bank (3,4 proc.). Z kolei w godzinach południowych indeks MSCI Hongkong spadał o 1,3 proc. schodząc poniżej poziomu 14 tys. pkt. po raz pierwszy od stycznia.

Nadal unikalibyśmy tego segmentu – napisano w komentarzu analityków Morgan Stanley. Wyjaśniono przy tym, że „W Hongkongu gospodarka zwalnia dość szybko, a prawie wszystkie kluczowe wskaźniki znacząco spadają w porównaniu z poprzednim rokiem. Będzie to miało wpływ na poziom zysków w drugiej połowie roku i później”. Zdaniem analityków, spadające lokalne stopy procentowe dodatkowo zaciemnią perspektywę.

OD kwietniowego szczytu, indeks MSCI Hongkong spadł już o 18 proc. co w dużej mierze jest związane z obawami i zagrożeniami ze strony fali protestów jaka przetacza się przez tą byłą brytyjską kolonię,

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy