Mocne spadki na otwarciu Wall Street

opublikowano: 06-05-2019, 15:31

Poniedziałkowe notowania na amerykańskich giełdach zaczęły się od spadku indeksów.

Podobnie jak w przypadku pozostałych giełd, przewaga strony podażowej jest reakcją na komentarze prezydenta USA Donalda Trumpa. Wywołał on popłoch wśród inwestorów groźbą nałożenia jeszcze w tym tygodniu karnych taryf celnych na chińskie towary o wartości 200 mld USD. Zostaną one podwyższone ze standardowych 10 do 25 proc. W kolejce stać mają jeszcze inne produkty o wartości 325 mld USD.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

W rezultacie główny indeks blue chipów z Wall Street Dow Jones IA tracił na otwarciu 1,8 proc. Wskaźnik szerokiego rynku spadał o 1,3 proc. zaś technologiczny Nasdaq zniżkował o 2 proc.

Inwestorzy pozbywają się bardziej ryzykownych aktywów, w tym akcji na rzecz bezpieczniejszych papierów, co przejawia się w spadku rentowności m.in. amerykańskich benchmarkowych 10- i 2- letnich obligacji skarbowych. 

Wcześniej agencje informacyjne donosiły, że chińskie władze rozważają odwołanie kolejnej rundy negocjacji z USA, jaka była zaplanowana na ten tydzień, ale Pekin wydał oświadczenie, że delegacja nadal przygotowuje się do wyjazdu do Stanów Zjednoczonych.

Wśród najmocniej przecenianych akcji są należące do Boeinga, największego pojedynczego amerykańskiego eksportera do Chin.

Akcje Apple tanieją natomiast o prawie 3 proc.

Jedyną spółką z dodatnią zmianą w indeksie DJ IA jest koncern Chevron, który drożeje o około 0,6 proc. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu