Mocne spadki na Wall Street

opublikowano: 31-05-2019, 22:00

Piątkowa sesja zakończyła się mocnymi spadkami głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average zniżkował o 1,41 proc., Standard & Poor’s 500 tracił 1,32 proc., a technologiczny Nasdaq 1,51 proc.

Tym samym rynek akcji ma za sobą najgorszy tygodniowy spadek od Bożego Narodzenia. Załamała się cena ropy, a rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła po raz pierwszy od 20 miesięcy poniżej 2,2 proc.

Indeks S&P 500 spadł do najniższego poziomu od 12 tygodni – majowa strata przekroczyła bowiem 6 proc. po tym jak prezydent Donald Trump zagroził podwyższeniem taryf celnych na towary z Meksyku. Dow Jones ma za sobą już szósty tydzień na minusie – to najdłuższy taki okres od 2011 r.

Trump ogłosił w czwartek na Twitterze obłożenie całego importu z Meksyku 5-procentowym cłem od 10 czerwca. Zagroził podniesieniem tego cła do 25 proc., jeśli Meksyk nie podejmie działań mających zaradzić problemowi nielegalnej imigracji.

- Kiedy dostajesz złe wieści, bierzesz oddech i próbujesz zrozumieć, czy jest tak źle, jak się wydaje. Ta wiadomość wydaje się dość zła. Jest pewien poziom nieprzewidywalności, który został wprowadzony wczorajszej nocy i nie sądzę, aby był on pomocny dla rynków - powiedział Steve Chiavarone, menedżer Federated Investors w wywiadzie dla nowojorskiej centrali Bloomberga.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy