Mocne spadki na Wall Street

opublikowano: 08-10-2019, 22:31

Wtorkowa sesja giełdowa w Stanach Zjednoczonych zakończyła się mocnym spadkiem głównych indeksów na Wall Street.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average zniżkował o 1,19 proc., Standard & Poor’s 500 tracił 1,56 proc., a Nasdaq o 1,67 proc.

Kurs akcji spadał w związku z obawami o wzrost napięcia w stosunkach z Chinami zaledwie kilka dni przed rozmowami na szczycie przedstawicieli największych światowych gospodarek.

Prym w spadkach w indeksie S&P wiedli producenci chipów, a chińskie firmy notowane w Nowym Jorku spadły do najniższych poziomów od sierpnia po tym jak administracja Trumpa nałożyła zakaz wizowy dla chińskich oficjeli powiązanych z masowymi zatrzymaniami muzułmanów w prowincji Xinjiang. Wcześniej Chiny wyraziły silny sprzeciw przeciwko planom USA umieszczenia na czarnej liście niektórych chińskich firm technologicznych. Ponadto Bloomberg donosi, że Biały Dom ma zamiar również wprowadzić restrykcje przepływu kapitału do Chin.

Te wydarzenia przyćmiły wypowiedź szefa Fed Jerome’a Powella, który powiedział, że bank centralny będzie starał się uspokoić rynki kapitałowe pozostawiając otwarte drzwi co do decyzji w sprawie stóp procentowych. Rentowność 10-letnich obligacji spadła poniżej 1,55 proc., a dolar umocnił się.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy