Czytasz dzięki

Mocne wzrosty na Wall Street

opublikowano: 26-03-2012, 22:07

Początek tygodnia na nowojorskich giełdach okazał się udany dla inwestorów.

Główne indeksy rosły przez cały dzień, a zwyżkowy trend ani przez moment nie był zagrożony. Ostatecznie, na finiszu sesji wskaźnik Dow Jones IA rósł o 1,23 proc., indeks S&P500 zyskiwał 1,39 proc. zaś Nasdaq o 1,78 proc.

Nastroje poprawiła przede wszystkim deklaracja złożona przez Bena Bernanke, szefa Fed odnośnie polityki monetarnej. Rezerwa Federalna nie wyklucza bowiem dalszego stymulowania gospodarki, nawet w przypadku poprawy na rynku pracy. Zdaniem Bernanke, gospodarce jest potrzebny szybszy niż dotychczas rozwój.

Na parkiet dotarły najnowsze dane makro, ale choć miały negatywny wydźwięk, nie znalazły na szczęście posłuchu wśród handlujących. W lutym spadła aktywność w amerykańskiej gospodarce, mierzona indeksem NAI chicagowskiego oddziału Fed.

Rozczarował również odczyt indeksu podpisanych umów kupna domów. Zamiast oczekiwanego wzrostu spadł on w lutym o 0,5 proc.

Wśród notowanych spółek popularne w poniedziałek były papiery Lions Gate Entertainment. Kurs akcji studia filmowego rósł po danych o wynikach osiągniętych przez ostatni hit „Igrzyska śmierci”. W ciągu pierwszego weekendu na kinowych ekranach wygenerował on 214 mln USD, w tym samych Stanach i Kanadzie 155 mln USD.

Mocno drożały również udziały takich gigantów jak Pfizer Inc., United Technologies Corp. i American Express.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane