Mocne wzrosty na Wall Street

opublikowano: 05-03-2018, 22:04
aktualizacja: 05-03-2018, 22:08

Poniedziałkowa sesja giełdowa w Stanach Zjednoczonych zakończyła się poniedziałek mocnymi wzrostami głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Ostatecznie indeks Dow Jones Industrial Average zwyżkował o 1,37 proc., Standard & Poor’s 500 zyskiwał 1,1 proc., a Nasdaq 1 proc.

Zobacz więcej

Wall Street

Bloomberg

Inwestorzy spekulują, że pomimo zajęcia twardego stanowiska w kwestii taryf importowych przez prezydenta Donalda Trumpa, nie przełoży się ono na wprowadzenie polityki protekcjonistycznej.

Prezydent podkreśla jednak, że nie wycofa się ze swoich planów.

"Nie, nie wycofamy się" - powiedział Trump dziennikarzom zebranym w Białym Domu. Pytany przez nich, czy nie obawia się, że wywoła globalną wojnę handlową, Trump odparł: "nie sądzę, abyśmy mogli mieć wojnę handlową".

Prezydent wypowiadał się tuż po wystosowaniu przez rzeczniczkę spikera Izby Reprezentantów Paula Ryana komunikatu, w którym napisała ona, że Ryan jest "niezmiernie zmartwiony" konsekwencjami wojny handlowej, jaką wywołają nowe cła na stal i aluminium i "wzywa Biały Dom, by wycofał się z tego planu".


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy