Moim zdaniem: Niezłe półrocze na rynku biur

DI
opublikowano: 23-07-2010, 13:08

Spodziewamy się, że sytuacja na rynku nieruchomości komercyjnych w najbliższych sześciu miesiącach będzie podobna do tej z pierwszej połowy poprzedniego roku, czyli pomyślna - mówi Rudolf Grossmayer, członek zarządu inwestycji Poleczki Business Park.

Z naszych obserwacji wynika, że wiele firm zarówno polskich, jak i zagranicznych szuka siedziby. Dynamicznie rozwijające się spółki, na przykład z sektora IT czy farmaceutycznego, rozglądają się za biurami o powierzchni minimum 2 tys. mkw. Kryzys w Polsce spowodował zmniejszenie podaży najmu biur. To jednak pozwoliło deweloperom na negocjacje z najemcami, którzy często stawiali wygórowane wymagania. Obecnie najemcy i najmujący zdają się żyć w symbiozie - wynajmujący starają się zapewnić klientom jak najlepsze warunki: wyposażone, mobilne biura, możliwość dowolnego kształtowania powierzchni, z kolei najemcy chętnie wynajmują nawet bardzo duże powierzchnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Moim zdaniem: Niezłe półrocze na rynku biur