MOL przejmie 44 stacje paliw Lukoil w Czechach

ISBNews
opublikowano: 04-08-2014, 19:43

MOL zawarł umowę nabycia 44 należących do Lukoil stacji paliw w Czechach, podała spółka.

"Nabycie należącej do Lukoil sieci 44 stacji o wysokiej przepustowości w Republice Czeskiej jest zgodne ze strategią rozwoju sprzedaży detalicznej Grupy w regionie CEE i dalszego wzrostu obecności rynkowej Grupy w obszarze zaopatrywania przez jej główne rafinerie" - czytamy w komunikacie.

Nabycie stacji Lukoil, razem z ogłoszonym w maju przejęciem stacji paliw należących do Eni, pozwoli MOL-owi osiągnąć sieć 318 stacji paliw w Czechach i znaleźć się w gronie krajowych liderów, podkreśla spółka.

Sfinalizowanie transakcji zależy od spełnienia określonych warunków, m.in. uzyskania  zgód antymonopolowych, poinformował również MOL.

W maju MOL poinformował, że zawarł umowy z koncernem Eni, przewidujące m.in. nabycie 208 stacji paliw działających pod marką Agip w Czechach, na Słowacji i w Rumunii, podała spółka.

Węgierski koncern MOL prowadzi działalność w zakresie wydobycia i przerobu ropy naftowej (aktywa produkcyjne ma w 8 krajach, posiada też 5 rafinerii). Od 2004 r. jest notowany na warszawskiej giełdzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane