Money Help doradzi dłużnikom

opublikowano: 08-04-2013, 00:00

Nowa firma nie będzie doradzać, jak i gdzie zaciągnąć kredyt, ale… jak się od długów uwolnić.

Doradztwo finansowe to nie jest dzisiaj najlepszy biznes. Widocznie kurczy się rynek pośredników finansowych — niedawno upadł piąty największy w Polsce — Money Expert. Związek Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) podaje, że w IV kwartale ub.r. przez ręce pośredników kredytowych przeszło 2,8 mld zł kredytów hipotecznych, a to najsłabszy wynik od kilku lat. Nic dziwnego, banki udzielają obecnie mniej o ok. 20 proc. nowych kredytów konsumpcyjnych niż rok temu. Firmy też rzadko myślą o zadłużaniu się, a częściej o tym, jak z rosnącym zadłużeniem sobie poradzić, żeby odzyskać płynność finansową.

W tej sytuacji szansę dostrzegli twórcy Money Help, firmy doradczej, która właśnie weszła na rynek. Nie jest to jednak zwykły doradca — firma nie będzie skupiać się na potrzebujących porady w wyborze oferty finansowania, tylko na kredytobiorcach (osobach indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorcach), którzy mają problemy ze spłatą swoich zobowiązań wobec instytucji finansowych. Firma wesprze klientów w rozmowach z wierzycielami — zajmie się opracowaniem indywidualnych planów pomocy dla dłużników mających problem z płynnością, renegocjacją umów z bankami, firmami leasingowymi i windykacyjnymi.

— Widzimy miejsce na rynku dla specjalistów działających pomiędzy dłużnikiem a wierzycielem — mówi Henryk Dyjas, wiceprezes Money Help. Jego zdaniem, obecnie na rynku funkcjonuje wiele osób i firm zmagających się z problemami ze spłatą zobowiązań finansowych, które można rozwiązać. Brakuje tylko doradcy, który mógłby zaproponować odpowiednie rozwiązanie — na przykład renegocjację okresu kredytowania, konsolidację różnych kredytów, czasowe zawieszenie spłat czy też wypracowanie nowych harmonogramów ratalnych.

— Mamy wieloletnie doświadczenie we współpracy z bankami, a także firmami windykacyjnymi i wiemy, że te instytucje bardzo często są gotowe do rozwiązań ugodowych — zapewnia Henryk Dyjas. Money Help tworzy grupa prawników i finansistów skupiona wokół kancelarii prawnej Rupieta i Wspólnicy działającej od 2001 r. Firma rozpoczyna działalność z centralą w Warszawie oraz oddziałami w Łodzi i Katowicach, ale jest gotowa obsługiwać klientów z całej Polski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane