Mongolia zaciąga dług wart 20 proc. PKB

KŁ, wsj.com
opublikowano: 29-11-2012, 13:06

Mongolia, kraj, który w ciągu 22 lat pięciokrotnie był ratowany przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy, sprzedała podczas pierwszej aukcji obligacji rządowych papiery warte 1,5 mld USD.

To tyle co jednak piąta wartości gospodarki mongolskiej. W Stanach Zjednoczonych odpowiadałoby to sprzedaży obligacji o wartości 2,5 bln USD i to podczas jednej aukcji.

- Mongolia weszła na globalny rynek kapitałowy z wielkim hukiem – powiedział Jan Dehn z londyńskiego funduszu Ashmore Investment, który zarządza 68 mld USD.

Przedstawiciele Mongolii, którzy w tym tygodniu odwiedzali inwestorów, by pobudzić popyt, sprzedali ponad 80 proc. ze swojej dwuczłonowej oferty. 500 mln USD wyniosła wartość sprzedanych pięciolatek o rentowności 4,125 proc. W przypadku dziesięciolatek było to 1 mld USD przy rentowności 5,125 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, wsj.com

Polecane