Monnari obiecuje korektę w górę

ML
opublikowano: 10-07-2007, 00:00

Odzieżowa spółka z Łodzi podwyższy prognozę i do końca roku doda do portfela kolejną markę.

Odzieżowa spółka z Łodzi podwyższy prognozę i do końca roku doda do portfela kolejną markę.

Zarząd grupy Monnari Trade, dystrybutora odzieży, jest zadowolony z wyników pierwszego półrocza. Narastająco od stycznia do czerwca spółka osiągnęła 53,6 mln zł przychodów, podczas gdy rok wcześniej było to 36 mln zł. W czerwcu Monnari osiągnęło 9,3 mln zł przychodów, wobec 7,2 mln zł rok wcześniej. Druga połowa tego roku ma być jeszcze lepsza.

— W naszej branży to dwa ostatnie kwartały są decydujące dla wyników. Na pewno czeka nas korekta prognozy — mówi Marek Banasiak, prezes Monnari.

Obecnie szacunki na ten rok opiewają na 117 mln zł przychodów i 13 mln zł zysku netto. Dla porównania, odzieżowa spółka zakończyła ubiegły rok z 87,3 mln zł przychodów i 10 mln zł zysku netto.

Monnari, które zadebiutowało na warszawskiej giełdzie w grudniu ubiegłego roku, chce konsolidować rynek odzieżowy. Ten proces rozpoczął się na początku tego roku, kiedy firma za 3,6 mln zł kupiła 51 proc. udziałów w spółce sprzedającej odzież marki Molton. Na tym się jednak nie skończy.

— Do końca tego roku powiększymy nasz portfel marek co najmniej o jeszcze jedną — zapewnia Marek Banasiak.

Na zamknięciu wczorajszej sesji za jeden walor spółki płacono 34 zł, co oznacza wzrost o 0,15 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ML

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy