Moody's: maleje ryzyko pogorszenia koniunktury”

opublikowano: 12-02-2013, 13:33

Moody's Investor Services uważa, że niebezpieczeństwo pogorszenia się globalnej koniunktury gospodarczej zmalało przez ostatnie trzy miesiące. Agencja ratingowa zastrzega, że wciąż istnieją pewne zagrożenia.

W raporcie „Global Macro Risk Scenarios” Moody's przewiduje, że wzrost gospodarczy będzie nadal niski w wielu krajach.

- Jakkolwiek nasze główne prognozy zmieniły się niewie, ryzyko pogorszenia zdecydowanie zmniejszyło się przez ostatnie trzy miesiące – powiedział Colin Ellis, wiceprezes Moody's w dziale analiz makro. - Jednakże wciąż oczekujemy stłumionego globalnego ożywienia, gdzie wzrost najbardziej rozwiniętych gospodarek w najbliższym terminie będzie poniżej trendu, a gospodarek rozwijających się będzie niski – dodał.

Moody's spodziewa się realnego wzrostu gospodarek G-20 na poziomie ok. 2,9 proc. w 2013 roku i 3,3 proc. w 2014 roku. Prognozuje także wzrost gospodarczy w USA i stagnację w eurolandzie w 2013 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moneynews.com

Polecane