Moody's obniżył rating Deutsche Banku

opublikowano: 24-05-2016, 06:28

Rating Deutsche Banku jest już tylko dwa poziomy powyżej obszaru „śmieciowego”.

Moody’s Investors Service obniżył rating niezabezpieczonego długu Deutsche Banku z Baa1 do Baa2. Długoterminowy rating depozytów spadł z A2 do A3. Agencja tłumaczy, że obniżka ratingów wynika z trudności, które stoją przed bankiem w związku z realizowanym przez niego procesem naprawczym.

Deutsche Bank
Deutsche Bank
Bloomberg

- Wyniki Deutsche Banku w ciągu ostatnich kilku kwartałów były słabe, a istotne niekorzystne warunki dla działalności, w tym dalsze niskie stopy procentowe i niepewność makroekonomiczna, będą dla niego wyzwaniem – głosi raport Moody's.

Prezes John Cryan przedstawił w październiku plan naprawczy, którego realizacja napotyka na przeszkody w postaci pogorszenia koniunktury w obszarze bankowości inwestycyjnej i pośrednictwa w handlu aktywami. W pierwszym kwartale zysk netto Deutsche Banku spadł o 61 proc. i mówi się o rosnącym ryzyku zakończenie drugiego z rzędu roku stratą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane