Moody's obniżył rating NWR

ISBNews
28-01-2014, 08:29

Moody's Investors Service obniżył rating korporacyjny (CFR) New World Resources N.V. (NWR) do Caa3 z Caa1 oraz rating prawdopodobieństwa niewypłacalności (PDR) do Caa3-PD z Caa1-PD po tym, jak spółka ogłosiła, że rozpoczęła analizę struktury kapitałowej, podała agencja. Perspektywa ratingów jest negatywna.

Jednocześnie Moody's obniżył rating obligacji zabezpieczonych (senior notes), zapadających w 2018 r., do Caa2 (LGD2 - 29%) z B3 oraz obligacji niezabezpieczonych, zapadających w 2021 r., do Ca (LGD5 - 89%) z Caa3, podano także w komunikacie.

"Obniżamy rating NWR do Caa3, ponieważ w naszej opinii możliwa restrukturyzacja struktury kapitałowej, wywołana przez widoczne wciąż pogorszenie sytuacji na rynku węgla, może doprowadzić do strat dla obecnych obligatariuszy, co mogłoby oznaczać niewypłacalność" - powiedział wiceprezes Moody's Paolo Leschiutta, cytowany w komunikacie.

NWR poinformował w ub. tygodniu, że rozpoczął analizę struktury kapitałowej, w której uwzględni m.in. kwestie zadłużenia i stan rezerw surowców mineralnych. Jednocześnie jej większościowy akcjonariusz - BXR Mining zadeklarował, że będzie dalej wspierał spółkę oraz jej strategię biznesową i jest gotów do dalszych inwestycji.

New World Resources Plc jest wiodącym producentem węgla kamiennego i koksu w Europie Środkowej. Obecnie wydobywa węgiel w Czechach oraz realizuje kilka projektów rozwojowych w Polsce i Czechach, które stanowią część strategii rozwoju w regionie. W 2012 r. spółka odnotowała 1,3 mld euro skonsolidowanych przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Obligacje / Moody's obniżył rating NWR