Moody’s dał Fordowi „śmieciowy” rating

opublikowano: 10-09-2019, 14:13

Agencja Moody’s obniżyła rating wiarygodności kredytowej Forda do poziomu „śmieciowego”. Powodem jest brak wiary w plan naprawy spółki realizowany przez prezesa Jima Hacketta.

Moody’s obniżył rating Forda do Ba1. Uważa, że cash flow i marże zysku spółki są poniżej oczekiwań i prawdopodobnie pozostaną słabe przez następne dwa lata. Decyzja jest o tyle ważna, że Ford to jeden z największych niefinansowych emitentów obligacji w USA.

Szef Forda w Europie, Stuart Rowley powiedział, że choć decyzja Moody’s jest rozczarowaniem, to spółka nie spodziewa się, że zaszkodzi jej biznesowi w krótkim terminie.

Inwestorzy nie będą zaskoczeni decyzją Moody’s, bo obniżka ratingu do poziomu śmieciowego była już uwzględniona w cenach. Prezes Forda Jim Hackett nie przekonał Wall Street, że jego plan, przewidujący redukcję tysięcy miejsc pracy i „odmłodzenie” linii aut spółki przyniesie szybko wymierną poprawę.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA