Morgan Stanley: czas sprzedawać dolara

opublikowano: 16-11-2018, 09:33

Umocnienie dolara dobiegło końca i nadszedł czas, aby go sprzedawać, przekonują stratedzy Morgan Stanley.

- Uważamy, że dolara osiągnął maksimum w pobliżu obecnego poziomu – powiedział Hans Redeker, globalny strateg walutowy w Morgan Stanley. – Dolar może słabnąć kiedy spread kredytu rośnie, spadają ceny akcji i rentowności obligacji państw w sytuacji presji dezinflacyjnej i spadającej ceny ropy – dodał.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Od połowy kwietnia Bloomberg Dollar Spot Index zyskał 8 proc. Miały w tym udział fundusze hedgingowe, które zwiększyły ostatnio swoje długie pozycje na dolarze do najwyższego poziomu od stycznia 2017 roku.

Morgan Stanley uznaje ostatni napływ zagranicznych pieniędzy na rynek aktywów w USA za fenomen krótkoterminowy, który może szybko się zmienić. To kolejny sygnał możliwego osłabienia dolara.

- Zamiast silnego napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych lub innych długoterminowych napływów, widzimy dowody wskazujące, że napływ do USA dotyczył głównie funduszy pieniężnych i był motywowany carry trade – powiedział Redeker.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu