Morgan Stanley prognozuje osłabienie dolara w przyszłym roku

opublikowano: 29-11-2018, 11:19

Dolar będzie słabł w przyszłym roku, ale nie tylko z powodu zahamowania podwyżek stóp przez Fed, prognozuje Morgan Stanley.

Ważniejsze niż zahamowanie podwyżek z powodu spowolnienia wzrostu USA będzie dla notowań dolara zmniejszenie przez największe gospodarki, jak Europa, Japonia i Chiny, inwestycji na globalnych rynkach finansowych, powiedział Hans Redeker, szef strategii walutowej w Morgan Stanley. To o tyle ważne, że USA mają zarówno deficyt budżetowy i obrotów bieżących i potrzebują nabywców dla oferowanych obligacji.

Indeks dolara przez ostatni rok.
Zobacz więcej

Indeks dolara przez ostatni rok.

- Kiedy kreujesz dług, musisz znaleźć kogoś, kto go kupi. A to oznacza, że musisz patrzeć na globalną dostępność kapitału. Tymczasem globalna dostępność kapitału szybko spada – powiedział Redeker w CNBC. 

W rezultacie będzie mniej dostępnego kapitału do sfinansowania deficytów USA. 
Morgan Stanley prognozuje, ze indeks dolara spadnie z obecnego poziomu ok. 97 do 85 w czwartym kwartale przyszłego roku, a na koniec 2020 roku będzie wynosił 81.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu