Morgan Stanley: rynkowi akcji w USA grozi korekta

opublikowano: 03-12-2020, 10:12

Amerykańskie rynki akcji są wykupione w związku z czym grozi im korekta, ostrzega Mike Wilson, strateg rynków akcji w USA w banku inwestycyjnym Morgan Stanley.

Wilson uważa, że inwestorzy nie przywiązują odpowiednio dużej wagi do wzrostu rentowności obligacji skarbowych USA. Tymczasem jego zdaniem, może on doprowadzić do spadku cen akcji.

- Rynek jest wykupiony i prawdopodobnie trochę przewartościowany, bo rynkowe stopy zaczęły w końcu iść w górę – powiedział Wilson w telewizji Bloomberg. – Ryzyko jest takie, że kiedy rentowność 10-letnich obligacji pójdzie w górę, nastąpi zmiana wyceny, bo akcje to aktywa długoterminowe, szczególnie na amerykańskich rynkach – dodał.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Amerykańskie rynki akcji mają za sobą rekordowy miesiąc, a główne indeksy, m.in. S&P500; osiągnęły historyczne maksima. Niektórzy analitycy podkreślają, że wycena indeksu jest już zbliżona do tej sprzed pęknięcia bańki dotkomów na początku wieku.

Wilson uważa, że ewentualna przecena akcji byłaby okazją do zakupów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane