Morgan Stanley: szykujcie się na cła na samochody w USA

opublikowano: 15-02-2019, 09:38

Inwestorzy powinni przygotować się na przynajmniej czasowe wprowadzenie dodatkowych ceł na auta sprowadzane do USA jeszcze przed latem tego roku, ostrzega Morgan Stanley.

- Choć oczekujemy, że jakiekolwiek cła będą przelotne, to wydarzenie z pewnością spowoduje przynajmniej krótkoterminową presję na fundamenty gospodarcze i nastroje inwestorów – napisali w raporcie Michael Zezas i Meredith Pickett, stratedzy Morgan Stanley.

Sekretarz handlu Wilbur Ross ma do 17 lutego przedstawić prezydentowi Donaldowi Trumpowi raport z badania jak import aut i części zamiennych wpływa na bezpieczeństwo narodowe USA.

Prezydent Trump groził wcześniej obłożeniem cłem wysokości nawet 25 proc. importu aut, wskazując głównie na samochody pochodzące z Unii Europejskiej.

Stratedzy Morgan Stanley ostrzegli, że wprowadzenie ceł na auta może spowodować wzrost cen w USA samochodów nowych i używanych, a także spadek zatrudnienia u dilerów i zmniejszenie się ich przychodów. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy