Morgan Stanley zaoferuje bogatym klientom dostęp do bitcoina

opublikowano: 18-03-2021, 06:41

Morgan Stanley planuje zaoferować swoim bogatym klientom dostęp do trzech funduszy umożliwiających im inwestycję w bitcoina, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Dwa z tych funduszy prowadzi Galaxy Digital, a trzeci jest zarządzany przez FS Investments i NYDIG, ujawniło źródło agencji.

Z oferty będą mogli skorzystać tylko klienci „z agresywną tolerancją ryzyka”, trzymający minimum 2 mln USD w banku inwestycyjnym z Nowego Jorku.

Prezes Morgan Stanley James Gorman był jednym z pierwszych szefów dużych firm z Wall Street, który uwierzył w bitcoina. Już w 2017 roku mówił, że być może nie jest on tylko chwilową atrakcją. W ostatnich miesiącach Andrew Peel, szef rynków cyfrowych w Morgan Stanley mówił, że bank jest mocniej zainteresowany bitcoinem niż inne tradycyjne firmy finansowe.

W czwartek rano bitcoin drożeje o 6 proc. do 58935,84 USD. Wcześniej w marcu osiągnął rekordowy kurs 61556 USD. Bitcoin zdrożał już o ponad 100 proc. w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane