Morgan Stanley zwiększa zaangażowanie w Chinach

opublikowano: 10-04-2019, 10:06

Morgan Stanley wygrał przetarg na zakup dodatkowego 5,5-procentowego udziału w joint venture w chińskich funduszach wspólnego inwestowania. Amerykański bank stanie się dzięki temu głównym udziałowcem Morgan Stanley Huaxin Fund Management, donosi Reuters.

Bank z Wall Street, który obecnie jest właścicielem 37,4 proc. Morgan Stanley Huaxin z siedzibą w Shenzhen, wygrał przetarg 30 marca. Na inwestycję wyda 25,04 mln juanów (3,73 mln USD), wynika z ogłoszenia aukcyjnego zamieszczonego na portalu Taobao.com.

Morgan Stanley kupuje udziały od prywatnego udziałowca na aukcji wyznaczonej przez sąd, w wyniku której jego udział przekroczy udział Huaxin Securities, który jest właścicielem 39,56 proc. wspólnego przedsięwzięcia. Zakup musi zostać zatwierdzony przez chińskie organy nadzoru papierów wartościowych.

Chiny w ostatnich miesiącach pozwoliły wielu zagranicznym instytucjom finansowym albo na zakładanie nowych firm na Kontynencie, albo na rozszerzenie swojej obecność poprzez udział większościowy w krajowych wspólnych przedsięwzięciach.

 Zgodnie z nowymi zasadami ogłoszonymi pod koniec 2017 r. Pekin utorował również drogę cudzoziemcom do posiadania do 51 procent w lokalnych funduszach inwestycyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu