Motorola oskarżana o „bezwstydne” skopiowanie iPhone’a X

opublikowano: 17-08-2018, 08:06

Motorola jest krytykowana za zbyt duże podobieństwo jej najnowszego smartfona do iPhone X Apple.

Choć nawiązywanie do wyglądu najnowszych modeli topowych producentów smartfonów nie jest niczym nowym w branży, to recenzenci najnowszej Motoroli P30 uznali, że w tym przypadku jest ono „skandaliczne” i „bezczelne”. Popularny bloger Marques Brownlee określił podobieństwo Motoroli P30 do iPhone’a X jako „najbardziej jak dotąd bezwstydne zerżnięcie”. Serwis Mashable podkreśla, że Motorola „posunęła się nawet tak daleko, że ozdobiła ekran tapetą, która jest duplikatem domyślnej tapety Apple”. Serwis Technobuffalo uznał P30 za „skandaliczny klon”, który jest „prawie nieodróżnialny” od iPhone’a X.

Zobacz więcej

youtube.com

Lenovo, które jest właścicielem Motoroli, zapowiada wprowadzenie P30 do sprzedaży w Chinach. Nie informowało o tym, że zaoferuje tego smartfona w innych krajach. Motorola P30 ma kosztować równowartość ok. 350 USD (1324 zł), czyli mniej niż wynosi połowa ceny iPhone’a X.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu