Movie Games chwali się wyceną

opublikowano: 24-01-2018, 22:00

Wycena Movie Games w ciągu roku wzrosła z niecałych 2 mln zł do… 100 mln zł. Trwają przygotowania do wejścia na giełdę.

Założona w 2016 r. Movie Games, której akcjonariuszami są m.in. giełdowy Playway oraz Fundusz Stabilnego Rozwoju (FSR), przygotowuje się do wejścia na giełdę i dynamicznie zwiększa wycenę. Poinformowała właśnie, że w styczniu do grona jej akcjonariuszy dołączył prywatny inwestor — Łukasz Tomasik, a transakcja zakupu akcji ustaliła wycenę spółki na 100 mln zł. Choć branża gier komputerowychjest ostatnio na topie, to wycena firmy istniejącej niecałe dwa lata implikowana przez ostatnią transakcję jest dość spektakularna. Jak się okazuje, Łukasz Tomasik kupił od Income Capital z grupy Funduszu Stabilnego Rozwoju 1 proc. akcji spółki za 1 mln zł. Przypomnijmy, jak szybko rosła wycena Movie Games. W styczniu 2017 r. Playway informował, że objął 46 proc. akcji spółki, wydając na nie 0,83 mln zł. Oznaczało to wycenę firmy na ok. 1,8 mln zł. W lecie 2017 r. FSR podpisał umowę objęcia nowej emisji akcji serii F po 8,11 zł za szt. W konsekwencji dofinansowania wycena w sierpniu wzrosła do 20 mln zł. Wycena z ostatniejtransakcji to 100 mln zł, co oznacza, że w niecałe pół roku wzrosła pięciokrotnie. Czy tak dynamiczny wzrost wyceny jest uzasadniony? Spółka informuje, że miniony rok upłynął jej pod znakiem wytężonej pracy. W sierpniu odbyła się premiera pierwszej gry — „Project Remedium”. W połowie grudnia wypuściła kolejną grę — „Orbital Racer”. Poza tym pracowała nad znaczącą rozbudową struktur wewnętrznych, a także otworzyła oddział w Katowicach. Na pierwszy kwartał 2018 r. zapowiada premierę gry „303 Squadron: Battle of Britain”. — Dodatkowo w najbliższych miesiącach przewidujemy premierę gry „Lust for Darkness”.

Wkrótce ujawnimy także cztery nowe gry, w tym jedną, największą pośród naszych dotychczasowych projektów — mówi Aleksy Uchański, prezes Movie Games. Movie Games podpisała umowę z Domem Maklerskim Navigator, której celem jest upublicznienie, co ma się stać do końca roku. Jesienią zarząd Movie Games na łamach „PB” informował, że rozważa wiele rozwiązań, m.in. debiut na NewConnect, a sześć miesięcy później główny rynek. Debiutowi miałaby towarzyszyć przede wszystkim emisja nowych akcji, która umożliwi pozyskanie pieniędzy na planowane projekty i w rezultacie przyspieszenie rozwoju spółki. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu