Movie Games coraz bliżej giełdy

opublikowano: 21-02-2018, 22:00

Spółka, której akcjonariuszem jest m.in. giełdowy Playway, planuje do końca roku wydać dziesięć gier.

Założona w 2016 r. Movie Games, której akcjonariuszami są m.in. giełdowy Playway oraz Fundusz Stabilnego Rozwoju (FSR), przygotowuje się do wejścia na giełdę. Debiut planowany jest w najbliższych miesiącach. — Jesteśmy obecnie na zaawansowanym etapie przygotowań. Myślę, że debiut na NewConnect jest możliwy pod koniec półrocza — mówi Mateusz Wcześniak, wiceprezes Movie Games.

DYWERSYFIKACJA RYZYKA, MNOŻENIE SZANS: Aleksy Uchański, prezes Movie Games, z branżą gier związany jest od 1991 r. Uważa, że przed premierą nie da się przesądzić, czy gra będzie sukcesem, czy nie. Dlatego kierowana przez niego firma dywersyfikuje ryzyko i pracuje nad wieloma projektami jednocześnie.
Zobacz więcej

DYWERSYFIKACJA RYZYKA, MNOŻENIE SZANS: Aleksy Uchański, prezes Movie Games, z branżą gier związany jest od 1991 r. Uważa, że przed premierą nie da się przesądzić, czy gra będzie sukcesem, czy nie. Dlatego kierowana przez niego firma dywersyfikuje ryzyko i pracuje nad wieloma projektami jednocześnie. ARC

Spółka na razie nie ujawnia, czy debiutowi może towarzyszyć emisja akcji, czy też obecni akcjonariusze upłynnią część posiadanego pakietu. — Na etapie NewConnect chcemy pozyskać zaufanie rynku, choćby dzięki pokazywaniu co kwartał wyników. Pokażemy też dużo premier różnych gier. Potrzebujemy tego czasu na rozwój — mówi wiceprezes.

Spółce w debiucie będzie pomagał Dom Maklerski Navigator. NewConnect to jednak tylko etap przejściowy. Movie Games daje sobie maksymalnie rok, żeby przejść na główny rynek warszawskiej giełdy. Biorąc pod uwagę potencjalną kapitalizację, Movie Games mogłoby zadebiutować od razu na głównymrynku GPW. W styczniu do grona akcjonariuszy spółki dołączył prywatny inwestor — Łukasz Tomasik, a transakcja zakupu akcji ustaliła wycenę spółki na 100 mln zł. Inwestor kupił od Income Capital z grupy Funduszu Stabilnego Rozwoju 1 proc. akcji spółki za 1 mln zł. Ten rok dla Movie Games zapowiada się bardzo pracowicie.

— Chcemy w tym roku wydać dziesięć gier, ale łącznie pracujemy nad większą liczbą projektów — mówi Aleksy Uchański, prezes spółki. Najbliższe planowane premiery to horror „The Beast Inside”, gra przygodowa „Lust for Durkness”, symulator lotniczy „303 Squadron” i gra RPG „Soulblight”. W drugim kwartalena platformę Switch ma wyjśc „Orbital Racer”, a także planowane są premiery „Plastic Rebellion” i horror „Don’t be affraid”.

— W ciągu miesiąca ujawnimy pozostałe gry, które chcemy wydać. Planujemy dużo różnych gier, z rozbieżnych gatunków. Kilka wydaje nam się z potencjałem na hit i zakładamy realne wolumeny sprzedażowe — mów Aleksy Uchański. Spółka stawia na dywersyfikację. Chce pracować jednocześnie nad dziesięcioma tytułami. — Nie chcemy pracować nad większą liczbą gier jednocześnie. Zakładamy jednak, że skala projektów za dwa-trzy lata musi być wyraźnie większa niż teraz — mówi Aleksy Uchański.

Spółka planuje nie tylko rozwój organiczny, ale rozważa też przyśpieszenie wzrostu przez zakupy.

Rozważamy kilka dojrzalszych przedsięwzięć do akwizycji. W piątek mamy np. spotkanie z nowym, atrakcyjnym projektem — ujawnia prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu