Możesz zostać szefem LeBrona Jamesa

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 04-06-2016, 12:20

Na rynku pojawiły się plotki o tym, że do kupienia jest pakiet udziałów w klubie walczącym o mistrzostwo NBA.

- Chcesz być szefem LeBrona Jamesa? 15 proc. udziałów w Cleveland Cavaliers jest na sprzedaż - donosi agencja Bloomberg, która powołuje się na swoich informatorów.  

Zobacz więcej

LeBron James

David Richard-USA TODAY Sports / FORUM

Do kupienia są udziały należące do miliardera Gordona Gunda. Klub kontrolowany jest natomiast przez Dana Gilberta, założyciela firmy Quicken Loans, która działa na rynku pożyczek.  

Liderem zespołu rywalizującego w finałach NBA przeciwko Golden State Warriors jest LeBron James, jedna z największych gwiazd współczesnej koszykówki i czterokrotny zdobywca nagrody MVP dla najlepszego gracza ligi.  

Peter Schwartz, ekspert z New York University szacuje, że klub Cavaliers warty jest obecnie 1,1 mld USD, więc udziały Gunda należy wyceniać na co najmniej 160 mln USD.  

Miliarder był właścicielem klubu do 2005 r., kiedy sprzedał pakiet kontrolny Gilbertowi zostawiać sobie 15 proc. udziałów. Gund kupił zespół z Cleveland w 1983 r. razem ze swoim bratem płacąc wcześniejszemu właścicielowi Tedowi Stepienowi 20 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu